Šeherezada torta
Monday, January 17th, 2011Potreban materijal:
600g Simsek Petit Beurre keksa sa čokoladnim punjenjem
375g margarina
5 pudinga sa ukusom karamele
2l mleka
200g seckanih lešnika
500g šlag krema u prahu
malo šećera u prahu-po ukusu
Priprema:
I fil
U 1,5l mleka skuvati 5 kesica pudinga od karamele. Posebno umutiti 1,5 margarin pa kada se skuvani puding ohladi sjediniti sa margarinom i dodati seckane lešnike.
II fil
500g šlag krema umutiti sa šećerom u prahu po ukusu i ostatkom mleka. Umućeni šlag podeliti na četiri dela.
Na tacnu staviti red keksa. Ne treba ga kvasiti. Zatim staviti preko prvi fil, pa drugi fil. Tako ređati i filovati četiri puta. Tortu ostaviti u frižideru da se stegne pre sečenja.
Napomena:Tortu je pravila moja rođena sestra Jovanka Žerić. Ja sam se poslužila, oduševila ukusom i naravno slikala za sve vas.
Namirnice: lešnici.margarin.mleko.puding sa ukusom karamele.Simsek Petit Beurre.šlag krem25 komentara
prijavite se na RSS komentaraOstavite komentar
- Ajme koliko nas je
- ČISTO DA SE ZNA
- Coke&Meals – Coca Cola kuvar
- Dečije rođendanske torte
- FBI rukavice
- Glavna jela
- Gosti kuvaju za vas
- Kuhinjske mere i težine
- kuVarijacije
- Mirisno bilje i začini
- Poslastice i kolači
- Posna jela
- Posna predjela
- Posne poslastice
- Predjela i međujela
- Salate
- Slane pite i gibanice
- Slatke pite
- Stara jela
- Supe,čorbe i umaci
- Testenine
- Testo
- Torte
- Zimnica














super izgleda…a vjerujem da je preukusna.. moram probati
Torta je brza za napraviti ,odlicno izgleda..eh,sada samo da nadem taj keks jer bez njega ne ide!!super rece[t !!!
Keks je pravi turski
da sve bude u fazonu 
Nego, kad ga ima kod mene u Boru, verujem da ga ima svuda, samo treba malo više angažovanja da bi se našao.
Gago, svrati kod mene na blog po nagradicu i ponesi jedno parce ove tortice
)
Ja prvi put čujem za taj keks. Nadam se da ga u Kragujevcu ima. Ako ga nadjem, praviću tortu pa vam javljam utiske. Pozdrav
Taci hvala puno na nagradici. Parcence stize sledeci put, ovo se sve pojelo.
Jasna nisam ni ja cula dok ova torta nije izbila na videlo.
Koja trendi torta..
Brat mi je pričao da ju je kod nekoga probao, ali nije znao objasniti kako i od čega je rađena.. Eto je!
Ynaci i kod vas je serija bila gledana
Bila gledana?? hehehehe.. kod nas još uvijek traje.. Uf ta Šeherezada.. danas je u novinama izašao jedan vic.. Veli- Jedino Chuck Norris može Šeherezadu učiniti sretnom.
Ha ha ha
Ništa bez Čaka 
Nego nedostaje nam Onur torta, moramo poraditi i na tome. Slažeš li se?
hehe, da da.. ali Onur torta mora biti crna..
Gago, torta odlicno izgleda, reci mi samo koliko je torta velika od ove mere? Cula sam da kod nas u Parcinu ima tog keksa.
Ne za onaj poslužavnik gde staje kora pečena u el. šporetu, već za onaj što je za nijansu manji. Nadam se da sam ti pomogla?
hvala, skontala sam!
Ostavila sam ti link na FB stranici ali izgleda nisi videla. Ponovo te pokrali, ovog puta si neka joka87 na blic zeninom sajtu
http://zena.blic.rs/recepti/Deserti/6826/Seherzada_torta
ostavila sam komentar, toliko sam mogla da uradim
pozz
Fago, bas mi se svidja ova torta, neka bude sledeca , mada bas neto retko pravim slatkise
Ajme, kakav nepismen post i losa tastatura
Ivana, sve sam razumela. Ne sekiraj se.
Gago, jesi li menjala nesto u receptu ? Bio je turski keks cini mi se …
molim vas ako iko moze da mi da neki kontak (adresu,ime,tel ..bilo sta) gdje u srbiji mogu da nadjem petit simsek
pokusavam vec 10 dana uzalud
ili ako je vec nekad neko nasao da mi kaze gdje
@Ivana nisam menjala nista. Ovo sto stoji u postu (i link pride) je taj keks, turski.
@Milice, kod mene u Boru je opsta nestasica. Nigde ga nema. Javljam kada se bude pojavio. A zaista nemam info gde ga ima u Srbiji.
Ima ga u Paracinu
tortu je pravila moja mama ekstra je…..:):)
Pozdrav za mamu i za Vas Jelena! Drago mi je.