Moje grne

Moje grne
PULS ISTOKA
 

Tiranski fërgesë sa povrćem

Gaga  09.09.2012. u

"Albansko jelo sa paprikama, odgovarajuće kao toplo predjelo koje pripremamo u rerni. Jelo je karakteristično za glavni grad Albanije - Tiranu. Navedenim sastojcima se dodaje i krompir."

Isprobano iz kuvara "Ukusi regiona" - Stevo Karapandža i Janez Bogataj, sa malim izmenama

Tiranski fergese sa paprikom

Potreban materijal:

250g zelene ili crvene paprike
500g paradajza
250g slanog mladog sira ili grčkog feta sira
100g brašna
150g maslaca
90ml hladno ceđenog maslinovog ulja
mleveni crni biber
ljuta papričica
so

Tiranski fergese sa paprikom

Priprema:

Paradajz i papriku staviti malo u zagrejanu rernu i peći par minuta, tek toliko da se mogu oljuštiti. Propržiti ih zatim na maslinovom ulju nekih 5-7 minuta. Ostaviti da se prohladi, pa iseći povrće na kocke. U drugom tiganju istopiti maslac, pa dodati brašno, sir, so, biber i čili. Dodati paradajz i papriku i sve lepo izmešati. Masu staviti u vatrostalnu posudu i zapeći u predhodno zagrejanoj rerni na 180C nekih 15 minuta. Poslužiti toplo.

Oznake:, , , , , , ,

 

4 Reactions to Tiranski fërgesë sa povrćem

  1. Odlican recept, hvala! Probacu ga ovih dana...
    p.s. opet si stavila mali, stidljivi watermark :)

     
     
  2. Gaga

    Opet! Šta ću kada sam napakovala postove mnogo pre jučerašnjeg događaja. :(

     
     
  3. Iva

    Kako se ovo izgovara?

     
     
  4. Gaga

    Na to pitanje ja već ne mogu da ti dam odgovor. :)

     
     

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>