Lisnate kiflice

3 Replies

Testo
Lisnate kiflice

Sponzorisani post

Lisnate kiflice

Generalno, kod nas kući se baš mnogo jede testo, pa tako i kiflice u raznoraznim oblicima i varijantama punjenja. Moji ih prosto obožavaju! Ove lisnate su nam jedne od omiljenijih, a obzirom da su takve da ih možete poslužiti za doručak ili večeru, kako uz slani, tako i slatki prilog, često ih pravim. Možete ih takođe i filovati pre samog pečenja, sve po želji. U svakom slučaju, pojedu se „brzinom svetlosti“.

Isto tako volimo i margarin za mazanje, da se ne lažemo 🙂 i uvek ga imam u frižideru. „Dobro jutro“ margarinu smo verni godinama. A da isti ne služi samo za klasično mazanje na hleb i tome slično, potvrdiće i recept koji vam danas preporučujem.

Lisnate kiflice

E sad… pre nego dođemo do kiflica, povod kojim danas objavljujem ovaj recept je i poziv da učestvujete u jednom lepom, kreativnom i ukusnom nagradnom konkursu #NajReceptZaDobroJutro koji za vas organizuje kompanija „Dijamant“ iz Zrenjanina.

Ono što je potrebno je da margarine za mazanje, po svom izboru, iskoristite i pripremite slatkiš ili slaniš po svom izboru, nešto što bi fino „leglo“ za dobro jutro i početak dana.
#NajReceptZaDobroJutro biće nagrađen, a više informacija o samom konkursu potražite na sajtu Dijamanta. Možete to uraditi i klikom na baner/fotku iznad. Kao i prateći njihovu stranicu na Fejsbuku/Dijamant.

Lisnate kiflice

Potreban materijal:

150g hladnog margarina za mazanje „Dobro jutro“ sa maslacem
1kg mekog brašna T-400
500ml toplog mleka
40g svežeg kvasca
1 kašičica šećera
1 kašičica soli
2 žumanceta
150ml ulja

2 belanca za premazivanje

Priprema:

Prosejati polovinu brašna u posudu za mešanje i dodati so. U toplo mleko staviti šećer i razmrviti kvasac, pa ga ostaviti da na toplom mestu naraste. U brašno zatim dodati žumanca i ulje, pa dodati kvasac i zamesiti testo, uz postepeno dodavanje ostatka brašna, tako da se zamesi testo koje se odvaja od zidova posude. Svakako se neće utrošiti ceo kilogram, ostaće oko 150-200 grama za kasniji rad. Zamešeno testo pokriti kuhinjskom salvetom i ostaviti da na toplom mestu naraste, nekih 40-50 minuta.

U pleh za pečenje staviti papir i zagrejati rernu na 200C.

Nadošlo testo izručiti na pobrašnjavljeni radni sto i blago premesiti, pa ga podeliti na 8 delova. Svaki deo rastanjiti oklagijom u krug dimenzija približno 25cm. Rastanjene delove ređati jedan na drugi, ali svaki predhodni prvo po čitavoj površini premezati margarinom za mazanje. Jedino ne premazivati poslednji deo. Zatim tako naređane krugove oklagijom rastanjiti u jedan veći, otprilike 55cm. Po potrebi, brašnom posipati u toku rada sa oklagijom da se ne lepi.

Oštrim nožem ili sekačem za testo podeliti na 16 delova – trouglova i umotati zatim kao kiflicu, pa ređati na pleh. Pre pečenja premazati umućenim belancetom. Peći u zagrejanoj rerni oko 30 minuta.

Poslužiti uz prilog po želji.

loading...

3 comments

  1. Vesna Nešić

    Da nisam ordinarna lenčuga odmah bih otišla do omraženog Maxija jer je najbliži da kupim ovaj margarin i … 🙂

  2. Aleksandra

    Miriše mi ovde u Šumadiji na moju dragu Vojvodinu. Na Botoš,na Zrenjanin,na Tamiš…Hvala Dragana!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.