Brownies
Wednesday, December 12th, 2007Listam danas neki novi casopis i naletim na zanimljiv recept, naravno morala sam odmah da ga isprobam. Malo sam promenila postupak izrade nego sto je tamo napisano u receptu..ali ostalo je sve isto.
Fenomenalan je !!
Pomesati, onako viljuskom- kasikom, 155gr brasna, 60gr mlevene plazme, 85gr secera,60 gr kakaoa, 60 gr rendane cokolade i 1 supenu kasiku praska za pecivo. Napraviti Ness cafe sa jednom kasicicom Ness cafe-a, kasicicom secera i malo vode ( jedna ona mala soljica za kafu), pa to dodati u predhodnu smesu. Zatim dodati 200ml soka od pomorandze. Sve izmesati- sada mikserom lagano. Nauljiti posudu, uliti smesu pa prekriti folijom. Peci na 200C oko 40 minuta. Ostaviti da se hladi 10 minuta, pa prevrnuti na posluzavnik. Dok se pece mozete umutiti slag, odlicno se slaze! Ohladjeno preliti glazurom od cokolade.
Namirnice: brašno.čokolada.kakao.mlevena plazma.nes kafa.pomorandža.šećer4 komentara
prijavite se na RSS komentaraOstavite komentar
- Ajme koliko nas je
- ČISTO DA SE ZNA
- Coke&Meals – Coca Cola kuvar
- Dečije rođendanske torte
- FBI rukavice
- Glavna jela
- Gosti kuvaju za vas
- Kuhinjske mere i težine
- kuVarijacije
- Mirisno bilje i začini
- Poslastice i kolači
- Posna jela
- Posna predjela
- Posne poslastice
- Predjela i međujela
- Salate
- Slane pite i gibanice
- Slatke pite
- Stara jela
- Supe,čorbe i umaci
- Testenine
- Testo
- Torte
- Zimnica














Probala sam pre nekog vremena taj kolac kod drugarice i zaista je fenomenalan.
Videla sam i ja jedan recept za brownies ali eto nikad da ga napravim.
Ovaj tvoj probam sigurno,već mi voda ide na usta dok ga gledam
A znas Minja, meni je ukusniji bio tek sutradan. Eto cisto da znas. A ti ajd’ budi vredna ko sto jesi, pa napravi i sa tvojim receptom, da vidimo kakav je taj.
Ja sam imao fenomenalan recept za brownies, ali nažalost nisam ga prepisao iz časopisa i sada je izgubljen u gomili…
Ja nisam ljubitelj ukusa kafe u slatkišima pa nažalost neću isprobati tvoj recept, a i mislim da tradicionalni brownies gubi na svojoj jedinstvenosti punoće ukusa čokolade (jer brownies to jeste) dodavanjem kafe.