Potreban materijal:
500g tankih kora za pitu
4 velike kisele jabuke
150g suvog grožđa
200g šećera
2 kašike Kotányi mešavine začina za pitu od jabuka
2 štangle rendane posne čokolade
2 velike kašike prezli
ulje
šećer u prahu za posipanje
Priprema:
Jabuke oljuštiti i narendati na krupno rende. Izmešati sa začinom za pitu od jabuka, suvim grožđem, prezlama, šećerom i rendanom čokoladom. Ređati po četiri kore jednu preko druge, s tim što svaku premazati sa malo ulja. Na kraj četvrte kore staviti pripremljeni fil i uviti u rolat. Ponavljati postupak dok se ne utroši sav materijal. Uvijene rolate ređati u podmazan pleh i peći u rerni zagrejanoj na 180C oko pola sata, dok lepo ne porumeni. Pre služenja posuti šećerom u prahu.
mene najbolja pita na svetu!!!
Ne poznajem nikoga ko ne voli ovaj tip kolača. Jabuke su definitivno dobitna kombinacija. 🙂
Ova tvoja pita izgleda tako ukusno da sam ogladnjela od samog gledanja u nju. 🙂
Hello! congratulations! for the wonderful recipe site brasil.sua’m your fan devotion, affection and love to perform so many delicacies,, I would appreciate the updates, this wonderful fan blog.sua Brazil
Caroliny,
ps would love to read my e-mail, your fan from Brazil.
moja omiljena, mada nisam nikad radila sa ovom mješavinom začina, više se volim igrati začinima
Ovo je meni druga najbolja pita, naravno prva je sa makom. Zamolio bih te ako možeš da napišeš recept i za nju, unapred HVALA!
Vidiš Lazare, nije to loša ideja. Nju nemam ovde. 🙂
Pravim je sutra,zelim da prenoci i lepo povuce sve ukuse i mirise,parexellance su vam svi recepti puno vam hvala i srecna Nova!!!
Hvala na poverenju i što pratite moj blog.
Svako dobro Vam želim i sve najlepše u Novoj 2014. godini.
Pozdrav!